fbpx

Průvodce

Lidé se buď posunou, nebo budou digitalizací posunuti

7. 6. 2021

Neviditelná ruka pracovního trhu zaúřaduje - sníží poptávku po středně kvalifikované pracovní síle. Nyní se vyplatí jet na vlně digitalizační euforie. Zbavit své lidi rutinní práce, zaměstnat jí stroje a své lidi posunout k práci tvořící skutečnou hodnotu. 

Neviditelná ruka trhu musí nutně zasáhnout!

Ani doba covidová nezměnila nedostatek pracovní síly v ČR. Náklady na práci v ČR rostou jedním z nejrychlejších temp v Evropě. Přibývá hlasů pro zkracování pracovní doby. A i když zatím na 4-denní pracovní týden ČR nemá, je jen otázkou času, než nám tuto vymoženost "naimplementuje" Evropa podobně jako třeba směrnici GDPR. Trochu přeháním. Ale jen trochu...Neviditelná ruka trhu musí nutně zasáhnout!

Ale jak se to stane, když společnost zatím není připravena vyměnit měření HDP za index národního štěstí? Odpovědí je digitalizace a automatizace. A s ní pokles poptávky zaměstnavatelů po středně kvalifikované pracovní síle. Ve výrobě se to děje již mnoho let. Ale nyní je na pořadu dne hlavně kancelářská administrativní síla. Zde se dá počítat s tím, že se v kancelářích přestane datlovat - přestanou se přepisovat faktury do ERP, přestaneme nosit papíry ze stolu na stůl a dost možná přestaneme tisknout papíry proto, abychom je po podpisu mohli zase naskenovat. A ať už se nám to líbí či ne, některé z nás prostě nahradí stroje.

autor textu: Tibor Brunclík, ředitel společnosti

Vyplatí se jet na vlně digitalizační euforie.

A pokud na digitalizaci a automatizaci doslova nevlítneme plnou rychlostí, stanou se brzo naše služby a výrobky jednoduše nekonkurenceschopnými, protože budeme mít vyšší náklady než naši protihráči. Spíše než jít hlavou proti tomuto nezvratitelnému trendu, vyplatí se tedy jet na vlně digitalizační euforie. Zbavit své lidi rutinní práce, zaměstnat jí stroje a své lidi posunout k práci tvořící skutečnou hodnotu. A nebo... Tady asi není na místě falešné sociální cítění. Lidé (a podniky) se buď posunou a nebo budou digitalizací posunuti.

Chcete se svést na vlně digitalizace? 

Ušetřete čas vašim lidem a zbavte jej složitých firemních procesů. Dejte lidem šanci soustředit se na podstatu vašeho podnikání. Digitalizujte, zabezpečte a pracujte s firemními dokumenty a následně optimalizujte procesy s document management softwarem DocuWare. 
Digitalizace dokumentových procesů
60 minut o digitalizaci a automatizaci procesů