fbpx
800 131 484

Bezpečnost tiskáren 

Tento týden se objevila bezpečnostní hrozba Log4j. 

Podívejte se, jak se týká tiskových služeb, které Vaší společnosti poskytujeme. 

Možná jsme zaznamenali informace o bezpečnostním problému s názvem Log4j, o kterém se v těchto dnech hodně diskutuje. Objevuje se větší množství SW, kterých se problém týká, ale my Vás můžeme ubezpečit, že většina námi dodávaného SW není podle aktuálních informací tímto problémem nijak dotčena. Jedná se například o:

  • Monitoring tiskáren EKM Insight – zcela nedotčený
  • OptimiDoc – zcela nedotčený
  • MyQ – zcela nedotčený
  • SafeQ – bezpečný od verze 64, případně stačí update  

U výrobců tiskáren je situace různá, ale například HP tiskáren jako samotných zařízení se tento problém netýká. 

Stále se však objevují další nová bezpečnostní rizika, jako například nedávno zveřejněné NVD - CVE-2021-39238 (nist.gov) a NVD - CVE-2021-39237 (nist.gov)
Řešení je přitom většinou jednoduché a stačí zamezit přístup nepovolaných lidí k tiskárnám, udržovat aktuální verzi firmware tiskáren a provádět pravidelné aktualizace SW. 

Nasazení nového firmware tiskárny je však potřeba dělat vždy s rozmyslem, protože může nastat konflikt s dalšími SW, které používáte a do upgradu fungovaly bez potíží. Jelikož se v takových případech nemusí jednat přímo o problém tiskárny, tak také nemusí být součástí jejího smluvního zajištění. 

Jsme připraveni Vám s upgradem firmware pomoci formou placené služby s výjimkou zákazníků, kteří mají ve svých smlouvách výslovně sjednané i pravidelné aktualizace firmware a mají tak tuto službu již předplacenou. 

Přejeme Vám, abyste nemuseli žádné bezpečností potíže řešit a pokud se přeci jen objeví, tak jsme připraveni Vám s jejich řešením pomáhat a být pro Vás stále partnerem, na kterého se můžete spolehnout.